Daha Temiz Bir Dünya İçin ”Let’s Do It”

Dünya Temizlik Günü’nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla "Let’s Do It" etkinliğine gönüllü olarak katılım sağladık.

2008 yılında Estonya’da bir grup gencin başlattığı Let’s Do It etkinliği, 2019 yılında 180 ülkenin katılımıyla 20 milyondan fazla insana ulaşmış, 2020 yılında ise dijital atıklara karşı da farkındalık oluşmasıyla 13038 GB Dijital Atık Temizliği gerçekleştirilmiştir. Ülkemizde de 81 ilden 116 binin üzerinde gönüllünün katılımıyla bir gün içerisinde 790 ton katı atığı doğadan ayrıştırırken Dijital Temizlik kapsamında da 88 ülke arasında en büyük oranda temizlik yapan 4. ülke olduk.

Bizler de Egis Tünel İşletmeciliği olarak bu yıl 18 Eylül’de gerçekleştirilen etkinliğe insani değerleri daima önde tutan bir anlayışla çevreye duyarlılığın tek başına yeterli olmadığı, sorumluluk da almamız gerektiği bilinciyle Kadıköy Moda Sahili’nde saha gönüllüsü olarak “hadi yapalım ” dedik. Etkinlik öncesi kurum içi iletişimimizi pekiştirmek ve motivasyonumuzu arttırmak amacıyla organize ettiğimiz kahvaltı etkinliğimizi de gerçekleştirdik.